Uudised ja teated

« Tagasi

Tartus avatakse Karksi valla aukodaniku Olav Renno 85. sünnipäevale pühendatud näitus

23. märtsil kell 15 kõneleb Baeri majas (Veski 4, Tartu) Eesti Ornitoloogiaühingu auliige, Eesti Looduskaitse Seltsi asutaja liige ja auliige, TA Looduskaitse Komisjoni liige ja teadussekretär (1968 - 1998), Matsalu looduskaitseala esimene direktor, Karksi valla aukodanik ja talupidaja Olav Renno.

Samas näitus - Olav Renno 85 - annab ülevaate juubilari viljakast ja aktiivsest elust tänase päevani.Ta lõpetas Tartu ülikooli 1956, ZBI-s töötas  1968 - 1992, biloogiakandidaadi väitekirja kaitses 1968. Näitusel on hulgi dokumente, diplomeid ja eriti palju kaunis kujunduses kiidukirju, aukirju, välitööpäevikuid, teadusartikleid (trükis ilmunud üle 150),
toimetatud raamatuid ja muidugi tema koostatud Eesti linnuatlas (1993). Lehitseda saab Eesti punase raamatu originaalkäsikirja. Silmitseda on ajakirjanik-Renno artikleid meie kõikides ajalehtedes (kõikvõimalikel teemadel), eriti palju aga Sakalas. Maa Elu toob meile igal nädalal Renno kirjutatud huvitava linnuloo. Näituselgi on neist mahukas mapp. Kõige
muude tööde kõrval jõudis ta olla rahvaloendaja (kõige eakam)! Kõige vapustavam osa näitusel on Renno tõlgitud linnu-ja looduseraamatud, nende hulgas ka Stalini elulugu.

Ta on senini tõlkind 21 mahukat raamatut. Näitusel seisavad need uhkes värvikirevuses koos originaalväljaannetega. Tõlkimisel on 22. raamat! Näitusel väljapandu pärineb Renno koduarhiivist.

Mäluõhtu toimub Eesti TA Looduskaitse Komisjoni, EOÜ ja ELKSi koosöös.