Uudised ja teated

« Tagasi

Karksi vallas planeeritakse kümnendi suurimat infrastruktuuri projekti

Karksi-Nuia linnas, Polli ning Karksi külas hakatakse rajama kaasaegset valguskaabli sidevõrku, millega pareneb oluliselt elanike ning ettevõtete internetiühenduse kättesaadavus ja kvaliteet. Projekti viib läbi SkyLive Telecom AS ning projekti raames jõuab valguskaabel kõikidesse majapidamistesse ja asutustesse, kes selleks soovi avaldavad. Esmakordselt võetakse Eestis kasutusele 10G tehnoloogia, mida pole tänaseks kasutusel isegi Tallinnas ega Tartus. Projekti läbiviimine kestab üle ühe aasta ning uus tehnoloogia võimaldab tulevikus tarbijaühendusi kuni 10 gigabit/s.

Tuleviku sidevõrgul saavad Karksi elanikud kasutada ülikiiret ja mahupiiranguta internetiühendust ning sinna juurde kuuluvaid lisateenuseid nagu digitelevisioon, voip-telefon jm. Liitumisavalduse saab esitada veebiaadressil http://tulevik.skylive.ee/karksi kuni 20. oktoobrini ning liitumine on hetkel tasuta.

Vallavanem Taimo Tugi julgustab kõiki liitumissoovist teada andma, kuna selle projekti raames saab vald väga korraliku internetivõrgu aastateks ja seda ilma vallapoolsete kulutusteta. Projektiga seotud võimalike küsimustega saab pöörduda projektijuhi Kristi Neimanni poole e-maili teel kristi.neimann@skylive.ee või telefonil 5663 3271.