Uudised ja teated

« Tagasi

Homme, 28. novembril on erakorraline lipupäev

Homme, 28. novembril on Vabariigi Valitsuse korraldusel erakorraline lipupäev. Eesti lipud heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lippu on oodatud heiskama ka kõik kodumajapidamised, ettevõtted ja organisatsioonid.

28. novembril 1917. a kogunes Eesti Maanõukogu, mis võttis vastu otsuse kutsuda kokku Eesti Asutav Kogu ning tunnistas end ainsaks kõrgema võimu kandjaks Eestimaal. Maanõukogu 28. novembri 1917. a otsusega kõrgemast võimust deklareeriti esmakordselt Eesti rahva õigust määrata ise oma saatust ja astuti esimene tegelik samm omariikluse suunas. Otsus pani aluse Eesti iseseisvumisele ning võimaldas hiljem, 24. veebruaril 1918. a kuulutada välja Eesti Vabariik. Maanõukogu otsus kõrgemast võimust oli esimene Eesti rahva riikliku enesemääramise akt. Mitmed eesti ajaloolased, õigusteadlased ja riigimehed on pidanud 28. novembri 1917. a otsust koguni Eesti riigi asutamisaktiks.

Lipud heisatakse hiljemalt kell 8.00 ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.