Viljandi mnt 1, 69104 Karksi-Nuia
Telefon: + 372 435 5527
turism@karksi.ee

Avatud:

1. september - 31. mai
E – N 09.00 – 19.00
R, L   09.00 – 15.00
P suletud

 

1. juuni - 31. august
E - N 09.00 - 17.00
R, L   09.00 - 15.00
P suletud

 

Sport

Info sportimisvõimaluste ja võistluste kohta MTÜ Karksi Sport kodulehel sport.karksi.ee.

Karksi vallas töötab 80 õpilasega Karksi-Nuia Spordikool ning spordiklubid, kus on võimalik harrastada erinevaid spordialasid. Sportlaste kasutuses on jõusaal, ujula, staadion ning normaalmõõtmetega korvpalli- ja võrkpallisaal.

Klubilises töös on eriti silma paistnud jalgratturid ja korvpallurid. Tõusuteel on motosport. Karksi valla spordielu koordineerib vallavolikogu spordikomisjon. 

Pika ajalooga on Jaanijooks, mis toimub igal aastal 23. juunil ning kuhu tulevad jooksuhuvilised kogu vabariigist. Tuntud on Karksi Rattamaraton ning aastaid on peetud tõsine 10-ne võistlus augustikuu viimasel nädalavahetusel.

Täna on Karksi valla sport jõudnud väljapoole Eesti Vabariigi piire. Märt Israel ja Margus Hunt kettaheitjatena ei vaja tutvustamist. Piiri taha on läbi murdmas noor jalgrattur Sten Sarv. Medaleid on toodud veteranide ja kurtide tiitlivõistlustelt. Spordi laialdast kandepinda näitab see, et Karksi vald on viimased aastad olnud paremate valdade seas vabariigi valdade suvemängudel ning Karksi-Nuia Gümnaasium on silma paistnud sportliku koolina.

Tervisesportlaste seas on populaarsed vesi- ja tervisevõimlemine. Viimasel ajal on hoogustunud kepikõnd. Karksi vald osaleb ka terviseliikumise sarjades.