Välispartnerid

Lund (Rootsi) – koostöö algus 1992. aastast. Peamiseks koostöö valdkondadeks on haridus, kultuur ja sotsiaaltöö – kultuurigruppide vahetamine, näituste vahetamine, osalemine folkloorifestivalidel, sotsiaalsfääri asutuste tööga tutvumine ja kogemuste vahetamine, Karksi-Nuia Gümnaasiumi õpilastel ja õpetajatel on tihedad sidemed Lundi ja Veberödi kooliga, toimub pidev gruppide vahetus. Eesti Päevad Lundis toimusid 24.-29. septembrini 2003.

Lundi linna delegatsioon osaleb folkloorifestivalil "Viljandimaa Virred".
 

Leksand (Rootsi) – koostöö algus 1997. aastast (koostööleping Leksandi Kommuuni ja Karksi-Nuia linna vahel sõlmiti 7. mail 1997). Lepingu eesmärkideks on koostöö arendamine sellistes valdkondades nagu haridus, ettevõtlus, keskkonnakaitse, sport ja turism.

Eesmärkide saavutamiseks toimub delegatsioonide vahetamine. Karksi vald on Leksandi kommuuni koostööpartner keskkonnaprojektis Leksand – Karksi vald (leping number 2001/0016 – administreerib projekti MTÜ Karksi Turism ja Keskkond).
 
Oulainen (Soome) – koostöö algus 1991. aastast. 1992. aastal kingiti Karksi-Nuia Päästeametile tuletõrjeauto. Kahe linna kodanike vahel toimivad tihedad sidemed, kohalikud kunstnikud tutvustavad oma töid. Toimub delegatsioonide vahetus.